NNT hakkında

Hakkımızda

NNT Nanoteknoloji A.Ş., teknoloji alanında Cumhuriyet tarihinde ilk’leri gerçekleştirmiş, yabancı ortağı olmayan, Nanoteknoloji ve Bor madeni üzerine üretim yapan bir teknoloji şirketidir.

İcra Kurulu Başkanı Cafer Akın tarafından, 1998 yılında fizik, kimya ve malzeme bilimi uzmanlarınca kurulan NNT Nanoteknoloji A.Ş.; ülkemizde bilim ve teknolojiye yapılacak yatırımın, insanlığın geleceğine hizmet edeceği anlayışını savunarak, yoğun çalışmalar sonucunda 23 adet başarılı ve alternatifsiz Nanoteknoloji projesine imza atmıştır.

Know-How’u şirketimize ait olan detonasyon (şoklama) metodu ile, Bor elementinden, dünyada ilk defa Angstrom ve Nano ölçeklerde MCDP nano bor kristalleri üretmeyi başaran NNT AŞ AR-GE departmanının fizik kanunlarını zorlayan teknolojik bulguları, Nanoteknoloji çevrelerinde büyük yankı uyandırarak makalelere konu olmaya başlamıştır.

NNT Nanoteknoloji A.Ş. tarafından kurulmuş olan Entegre Nanoteknoloji Merkezi’nde, “yılda 25 milyon karat MCDP Nano Bor kristali üretimi yapılarak”, geliştirmiş olduğumuz, sıra dışı özelliklere sahip Nanoteknolojik projelerimizin ana hammaddesi üretilmektedir. Bu aşamadan sonra NNT Nanoteknoloji A.Ş., AR-GE’si hazır yatırım projeleri olan Savunma Sanayi, Havacılık, Tıp ilaçları, Kapalı devre motorlarda sınırsız yağlayıcılar, Bilişim teknolojileri ve soğutma elemanları fabrikalarının temellerini atarak, teknolojide dünya markası olmanın gururunu halkımızla paylaşmakta; tüm dünya insanının yaşamını ve sağlığını iyileştirecek teknoloji yatırımlarına devam etmektedir.

NNT Nanoteknoloji A.Ş. Nanoteknolojideki başarılı vizyonunu ve alternatifsiz ürünlerini, dünyanın gelişmiş ülkelerine kabul ettirerek, ihracat yapmakta ve ülke ekonomisine değer katmaktadır.

NNT şirketler grubu, fizik, kimya ve malzeme araştırma alanlarından nitelikli bilim adamları ve uzmanları içeren nanoteknoloji araştırma ve geliştirme çalışmaları ile öncüdür. BORPower® Nanotech GMBH, Avusturya’daki küresel operasyonel işleyişi kontrol etmek ve yüksek teknoloji ürünlerimizin küresel pazarlamasını organize etmek için 2012 yılında Viyana’da kuruldu.

NNT, büyük miktarlarda 0,5 ila 5 nanometre küçük bor kristalleri üretmek için özel bir patlatma tekniği kullanabilen dünyadaki ilk şirkettir. Bu nanoparçacıkların benzersiz özellikleri, geniş bir uygulama yelpazesi açar.

Geleceği bugün yapmak için geleceğe yönelik yeniliklere açık bir vizyon olan “İnovasyon Vizyonları” sloganıyla çok sayıda proje üretime hazır. Küresel ekonomideki gelişmelerin hakkını vermek için sürekli olarak gelecekteki diğer pazarlara yatırım yapıyoruz.

Geliştirdiğimiz verimli ve çevre dostu ürünler sayesinde sadece insanlara değil, gezegenimizdeki hayvanlara ve bitkilere de ait olan dünyamızın kaynaklarına karşı daha sorumlu ve dikkatli davranıyoruz.