NNT hakkında

NNT Nanoteknoloji A.Ş

Teknoloji alanında yabancı ortağı olmayan, Nanoteknoloji ve Bor madeni üzerine üretim yapan ilk teknoloji şirketidir.

hakkımızda

hakkımızda

İcra Kurulu Balkanı Cafer Akın tarafından, 1998 yılında fizik, kimya ve malzeme bilimi uzmanlarınca kurulan NNT Nanoteknoloji A.Ş. ülkemizde bilim ve teknolojiye yapılacak yatırımın, insanlığın geleceğine hizmet edeceği anlayışını savunarak, yoğun çalışmalar sonucunda 23 adet başarılı ve alternatifsiz Nanoteknoloji projesine imza atmıştır.

Know How’u şirketimize ait olan detonasyon (şoklama) metodu ile, Bor elementinden, dünyada ilk defa Angstrom ve NANO ölçeklerde MCDP nano nor kristalleri üretmeyi başaran NNT AŞ AR-GE departmanının fizik kanunlarını zorlayan teknolojik bulguları, Nanoteknoloji çevrelerinde büyük yankı uyandırararak makalelere konu olmaya başlamıştır.

23

Başarılı ve
Alternatifsiz
Nanoteknoloji
Projesi

8

Uluslararası
Patent

13

Know-How

SIKÇA SORULAN SORULAR

SORULAR

başkan mesajı

başkan mesajı

Caner Akın

Ülkemizin en önemli yer altı kaynaklarından biri olan BOR madeninin gelecek yıllarda ülkemiz için arz ettiği önem daha da belirginleşecektir. Halkımızın büyük çoğunluğunun bilinçaltında Bor madeninin Türkiye için son derece önemli bir maden olduğu düşüncesi yatmaktadır.

Evet,bu düşünceye katılmamak elde değildir ancak sahip olduğumuz bu değer ile sadece kuru kuruya övünmek veya umutlanmak yeterli değildir. Ülkemiz topraklarında bol miktarda bulunan bu kıymetli madenin ileri teknolojiler ile işlenerek katma değeri yüksek ürünler haline getirmek son derece önemlidir. Bunun yolu da teknoloji ve AR-GE faaliyetlerine gerekli yatırımın yapılması ve akademik çalışmaların genişletilmesinden geçmektedir.

Bor madeninin ham halde satılması, ülke ekonomisine hiçbir katkı yapmamaktadır. İleri teknoloji ile işlenip, kıymetli ürün halinde satış yapılması durumunda ülke ekonomisine katkısı binlerce kat artacaktır.

İşte bu noktada 20 yılı aşkın bir süredir, öncelikle teknoloji ve AR-GE‘ye yatırım yaparak, Türkiye’de ilkleri gerçekleştirme hedefimize ulaşmış ve ürettiğimiz ürünlerimizi dünyanın dört bir yanına ihraç eder hale gelmiş bulunmaktayız. Yıllarca ham halde satılan BOR madenini en ileri seviyede işleyerek katma değeri yüksek ürünler ve projeler geliştiren şirketimiz, Nanoteknoloji alanında ilgili dünya otoritelerince tanınmakla beraber geliştirdiği yenilikçi ürünler ve projeler ile de ülkemiz ve dünyada takdir toplar hale gelmiştir.

Cafer Akın
NNT Nanoteknoloji A.Ş.
İcra Kurulu Başkanı
tarihçe

tarihçe