SIKÇA SORULAN SORULAR

Ürünlerimiz hakkında sıkça sorulan soruları aşağıda bulabilirsiniz.

 1. 01. BORPower® nedir?

  BORPower® olağanüstü tribolojik özelliklere sahip nanoteknolojik bir üründür ve tüm 4 zamanlı benzinli, dizel ve LPG'li motorlar için en etkili metal yüzey kaplayıcıdır. BORPower®, aktif bileşenlerinin nano kristal yapısından yararlanır. Bor elmas tozu (MCDP) ve nano bor. Bu son derece küçük parçacıklar, sert kaplama ve rulman bilyesi etkisini kullanarak çalışan metal yüzeylerdeki sürtünmeyi ve aşınmayı önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olur, böylece beygir gücünü artırır ve yakıt tüketimini ve dolayısıyla CO2 ve diğer emisyonları azaltır.
 2. 02. BORPower® kullanmanın faydaları nelerdir?

  BORPower® motorda, motor sürtünmesine ve aşınmasına karşı uzun süreli, ısıya dayanıklı koruma sağlayan ve motor gücünü %10’a kadar artıran Bor kaplaması oluşturarak çalışır. Sürtünmedeki azalma yalnızca daha iyi seviyeler sunmakla kalmaz, performansın yanı sıra yakıt tüketimini de %15'e kadar azaltır ve motor gürültü seviyelerini düşürür. BORPower® ayrıca CO2 emisyonunu azaltarak çevreyi korur.Daha az sürtünme aynı zamanda daha düşük hararet anlamına gelir. Motor yağının yanmasını ve bozulmasını önler. Sonuç olarak BORPower® motor yağının kalitesini ve performansını artırır.
 3. 03. BORPower® uygulamasının motor üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi var mı?

  Tek kelimeyle, hayır. BORPower®'ın aktif bileşenleri bor elmas tozu (MCDP) ve nano bor, kimyasal olarak inerttir. Bor, çok yüksek sıcaklık ve basınçlarda bile son derece kararlı olan, iyi bilinen yüksek teknoloji ürünü bir yağlayıcıdır.
 4. 04. BORPower® ile piyasadaki mevcut madeni yağ ürünleri arasındaki farklar nelerdir?

  BORPower® piyasadaki en verimli nano yağlayıcı kaplamadır. Aktif bileşen nano bor, popüler katı yağlayıcı kaplamalar arasında en düşük sürtünme katsayısına sahiptir. BORPower®'ın çalışma prensibi, diğer yağlayıcı katkı maddelerinin hepsinin aksine fizikseldir ve kimyasal değildir. Bu da BORPower®'ı kimyasal katkılara göre daha etkili ve daha uzun ömürlü kılar.BORPower® özellikle yüksek sıcaklıklarda oldukça agresif olan çoğu kimyasal katkı maddesi gibi motora zararlı değildir.BORPower® yüksek teknoloji ürünü bir üründür. BORPower®, yakıt tasarrufu, motor performans artışı ve CO2 emisyonlarında azalma gibi faydaları bir araya getiren "hepsi bir arada" bir çözüm sunar.Kamuya açık olarak yayınlanan bağımsız test sonuçları ve sertifikaları ve üretim garantisi ile birlikte gelir.
 5. 05. BORPower® uygularken motor yağının işlevinde herhangi bir bozulma oluşur mu?

  Hayır, BORPower®'ın aktif bileşenleri kimyasal olarak inerttir ve özellikle çalışan bir motorda görülen yüksek sıcaklıklar ve basınçlar altında son derece kararlıdır. Aslında, BORPower® ile motor yağının kalitesi ve performansı artar, çünkü BORPower® motordaki sürtünmeyi ve harareti büyük ölçüde azaltır. Sonuç olarak BORPower® uygulandığında yağ yakımı ve kirlilik azaldığından, motor yağının bozulmasına neden olmaz, tam aksine motor yağının işlevini destekler.
 6. 06. BORPower® yüksek performanslı sentetik motor yağları ile karıştırıldığında ne olur? Bu yağların işlevi veya motor zarar görür mü?

  Bir kez daha cevap ‘hayır’ dır. BORPower® tüm motor yağlarının işlevini artırır ve aslında kullanıcıların pahalı yüksek performanslı yağlardan ziyade daha az yağlama kapasitesine sahip daha ucuz motor yağlarını tercih etmelerini sağlar. Belirli bir sentetik motorun yağlama ve sürtünme dışında başka sorumlulukları varsa aktif bileşenleri kimyasal olarak inert ve son derece kararlı olduğundan, BORPower® uygulanırken hiçbir işlevsel bozulma olmaz.
 7. 07. BORPower® fazla uygulandığında ne olur?

  Önerilen miktardan fazla BORPower® uygulanması motora fiziksel bir zarar vermez. Bunun yerine motordaki bor koruma filmi daha hızlı geliştiği ve daha kompakt olduğu için motor sürtünme ve aşınmaya karşı daha iyi korunur. Aktif maddeler, motor yağında emülsiyon olarak kalır. Aracın yakıt tüketiminin daha da azalması ve motor gücünün daha da artması beklenebilir.
 8. 08. BORPower® motorda nasıl çalışır?

  BORPower®, bor elmas tozu (MCDP) ve nano bor aktif bileşenlerini içerir. İki metal yüzey arasındaki yüksek basınç altında, bor elmas kristalleri, bir bor metal filmi oluşturmak üzere metal yüzeyleri kaplar. Bu film çok kaygandır.Nano bor, bu filmler arasında düşük sürtünmeli katı yağlayıcı bir film oluşturur.Metal yüzeye entegre olmayan bor elmas kristalleri, sürtünme ve aşınmayı daha da azaltan bilye görevi görür.Bor elmas kristalleri, beş nanometre boyutundadır, çapı insan saçının 100.000'de 1’i kalınlığındadır.